Türkiye'nin Askeri Haber Portalı. Tüm, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman çavuş, sözleşmeli erbaş/er ile sivil memur haberleri...


  • 18 Haziran 2017, Pazar 21:52
Dede Ersel AKSU

Dede Ersel AKSU

YAN ÖDEME KARARNAMESİ, TAZMİNATLAR, BAŞLANGIÇ DERECESİ VE TEMAD!

YAN ÖDEME KARARNAMESİ, TAZMİNATLAR, BAŞLANGIÇ DERECESİ VE TEMAD!

 

 

 

 

Kıymetli Dostlarım;

 

 

 


İnanın bu tür yazıları yazmak içimden gelmiyor, bir türlü yazmak istemiyorum ama olayları, yaşananları, hakkımızda yapılan karalamaları görünce yazmadan edemiyoruz. 

 

 


Malum geçtiğimiz hafta TEMAD Genel Merkezi delege seçimi yapıldı. Arkasından dün  de Antalya TEMAD'da seçim vardı.  Önümüzdeki 3 yıl seçilmek için can atan Ahmet KESER  her iki seçime de katıldı.  

 

 


KESER, Genel Merkez Delege seçiminde  başlangıç dereceleri, tazminatlar ve yan ödeme kararnamesine hiç girmeden, öncelikli olarak üç  konuya değindi.

 

 

 

 

İlk  konu;  tam 57 yıl önce çekilmiş, çocukluğumuzun Cumhurbaşkanı Fahri KORUTÜRK'ün Deniz Kuvvetleri Komutanıyken assubay okulu öğrencilerinin karşılamasındaki kıyafetleriydi. O karşılamada soğukta Fahri KORUTÜRK kaput paltosunu giyerken, hazırlama okulu öğrencileri ince denizci kıyafeti ile onu karşılıyordu. Evet hoş kabul edilebilir durum değil ama bu olay tam 57 yıl önce olmuş.  Yani gündem için bu gün mü aklına gelmiş? Onca TV programına çıktı, 6 yıldır TEMAD'ın başında, şimdiye kadar aklı neredeydi? 

 

 

 

 

 

 

İkinci Konu;  Sn. Yüksel BİNİCİ'nin siyasette olması nedeniyle TEMAD Başkanlığına adaylığına olan eleştirisi.  Sn. BİNİCİ siyasete geçen hafta girmedi. Kendisi 2011 yılında TEMAD yönetimine geldiğinde Demokrat PARTİ'de siyasette, hatta, DP Düzce Milletvekili adayı değil miydi?  

 

 

Danışmanlığını yaptığı Sn. Süleyman SOYLU AK Partiye geçince, Sn. BİNİCİ'de AK Partiye geçerek siyasete atıldı ve Milletvekili aday adayı oldu.  Sn. BİNİCİ sanki geçen hafta siyasete girmiş gibi onu bu noktadan vurmaya çalışmak, zayıflık ve acizliktir. 2011'den bu güne neredeyse 5 yıldır beraberdiniz, TEMAD'a aday olunca mı siyasetçi olduğu aklınıza geldi?

 

 

Kaldı ki bu gün bir çok şube başkanı, TEMAD üyesi faal olarak siyasetin içindedir. Milletvekili adayı olan siyasetçiler var. Bakınız, İZMİR, ANTALYA Şube başkanları ve diğer şubeler... Genel Merkezde neden siyasetçi olmayacakmış? Tüzükte yasak mı var? Yoksa senin koltuk derdin mi depreşti?

 

 


Sahi, emekli bir assubayın milletvekili olması senin neden rahatsız ediyor? Senden başka hiç bir assubay ön plana çıkmasın mı? 

 

 

Kusura bakma Ahmet KESER, Assubaylardan milletvekili de olacak, bakan da olacak hatta başbakan da olacak.  Sana rağmen bunlar olacak! 

 

 

 

 

 

Yeri gelmişken belirtmekte fayda var, yine TEMAD Başkan adaylarından Sn. Hamza DÜRGEN, üye ve delege sayısına bakmadan her şubeyi ziyaret ederken, Ahmet KESER,  neden sadece üye ve delege sayısı en yüksek şubeleri ziyaret ediyor? Üye sayısı az, delegesi 3-5'i geçmeyen  Şubeler TEMAD'ın değil mi?  Siz o şubelerin başkanı değilmisiniz? 

 

 

 


Son olarak üçüncü konu ise;  bizim yazdığımız ve İntibaklar nedeniyle Genel Kurmay Başkanına, Personel Başkanlığına, görevlendirilen tuğgenerale ve  diğer emeği geçen tüm  personele  teşekkür ettiğimiz yazı.

 

 

KESER, Aklı sıra söz konusu teşekkür yazısından  kendine malzeme çıkarıp, bizi ve kendi yönetimine seçtiği ancak, daha sonra yollarını ayırdığı bazı yönetim kurulu üyelerine giydirmek. Bahanesi ne ? TEMAD'a operasyon yapmışlar? 

 

 

İyi de hadi onlar TEMAD'a operasyon yaptı, sizi engelledi diyelim, 15 TEMMUZ Darbe girişiminden sonra bir çok Sivil Toplum Örgütü ile  birlikte  Genelkurmaya yapacağınız "Geçmiş Olsun" ziyaretini Genelkurmay neden kabul etmedi?  

 

 

Bunu ben demiyorum,  bu konuyu avukatınız açıkladı, sizin delege ve İl Başkanlarınızın yönetici olduğu Asubaylar sitesi yazdı. Buyurun,  belki bu resim ve link hafızanızı tazeler. 

 

 

 

 

 


Ayrıca size şunu da soralım;  2011 yılında Genelkurmaya yaptığınız 2  ziyaret var. Biri Genelkurmay Başkanı ile yapılan görüşme. Diğeri ise  hafta sonu cumartesi günü Personel Başkanlığı ile yaptığınız görüşme.  Buyurun açıklayın, o gün görüşmede hangi kurmay albay (sonra tuğgeneral oldu) vardı açıklayın? Hafta sonu Genelkurmayda  ne görüştünüz? 6 yıldır detaylarını anlatmadınız? Bir de o görüşmedeki yönetim kurulu üyelerinizden hücre evinde basmakla itham ettiklerinizden hangileri vardı?

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca bizleri, kendinize muhalif gördüklerinizi, jandarma assubaylarını,  hatta "Hücre evinde  Basmakla" itham ettiğiniz  kendi TEMAD yönetim kuruluna aldığınız yardımcılarınızı, FETÖ ile ilişkilendirmeye çalışırken, siz,  bu gün FETÖ'den tutuklu hangi generallerle çalıştınız? Ya da  hangi generalleri tanıyorsunuz?

 

 


Buyurun, kendi sesinizden dinleyerek hafızanızı biraz daha güçlendirelim! 

 

 

 

 


JANDARMA ASSUBAYLARIN %40'' I FETÖCÜ İSE, TEMAD'DAKİ JANDARMALARIN YÜZDE KAÇI FETÖ'CÜ? 

 

 


Keser, ortaya hilkat garibesi, ucube bir iddia ortaya attı. Dedi ki "Jandarma Assubaylarının yüzde 40'ı Fetö'cü. Yanınıza gelen her iki jandarma assubaydan biri FETÖ'cü, isim değiştirerek yazan jandarma assubay aklı karıştırıyor" filan... 

 

 

Peki o jandarmalardan emekli olup, TEMAD'a üye olan, Şube Başkanlığı yapan, delege olanların kısacası, TEMAD'ın yüzde kaçı FETÖ'cü? Jandarmayı bu kadar biliyorsan onu da biliyorsundur! 

 

 

Unutmadan yazmakta fayda var, Bay KESER; sizin kadar assubay aklı karıştıran başka biri yok! 

 

 

 


GENEL MERKEZ DELEGE SEÇİMİNDE "KOYUN GİBİSİNİZ" BENZETMESİ

 

 


Sn. Selçuk İÇER, yazdı işte. Vay efendim "Assubaylara koyun gibisiniz" benzetmesi, yine jandarma assubayların @ mevzusu, ve yandaş bayan delegenin "ne yüzde kırkı, yüzde yüz"demesi falan filan.  Bunları söylerken kendi divan başkanınızın jandarma olduğunu unuttunuz herhalde. Divan Başkanı "Ben Jandarma Assubayım, Ne yani ben FETÖ'cü müyüm?"  derken sesiniz neden kesildi? O bayanla beraber neden özür dilediniz?

 

 

Dahası 100'e yakın üye salonu neden terketti? O seviye ve  Yuh sesleri" assubaylara yakıştı mı? 

 

 

 

 

TSK EN ÇOK YIPRATILIRKEN, 17 - 25 ARALIK SONRASI ÖLÜM ORUCU?

 

 

Asla tasvip etmediğimiz, abuk sabuk "Ölüm Orucu" fikri kimden çıktı? Bir gün yönetim kurulunda bu fikri  kim söyledi?

 

 

Dahası "17-25 Aralık" gibi hükümete karşı yapılan operasyonların hemen 3 ay ardından bu eylemi assubaylara kim yaptırdı?

 

 

 

 

O günlerde atılan bir gazeter manşeti... 

 

 

 

Şahsen Ölüm Orucu eylemine aklım yatmıyor ve  bu eylemin assubaylara yaptırılmasındaki amacı merak ediyorum. Çünkü bizim ölüm orucu yapacak kadar  bir sorunumuz yoktu! 

 

 

 

 

KURULAN ŞİRKET VE KOOPERATİF NE ALEMDE?

 

 

Sevgili dostlar, TEMAD Adına kurulan şirketin, TEMAD ile alakası olmadığını, şirketin bir TEMAD yöneticisinin adına kayıtlı olduğuna dair Ticaret Sicil Gazetesi Belgelerini daha önce paylaşmıştım. Benzer soru işaretleri kooperatif konusunda da var.  Kooperatifin Ana sözleşmesi bu güne kadar yayınlanmadı. Kooperatif yönetim kurulu ve başkanı maaş alıyor mu? Alıyorsa ne kadar maaş alıyor sorularımız halen cevaplanmadı.  

 

 

Yine soruyorum, Kurulan ve 17 kişi ile Genel Kurulu yapılan kooperatiften Ahmet KESER maaş alıyor mu? Alıyorsa ne kadar maaş alıyor? 
 

 

 

Kooperatifin  üyeler adına kredi çekebilme yetkisi var mı? Varsa üyeler adına hiç kredi çekildi mi? 

 

 

 

Üyeler adına kredi çekildiyse, kooperatif üyeleri kredi yoluyla ne kadar borçlandırıldı? 

 

 

Ve son olarak TEMAD şirketi ne alemde?  

 

 

 

 

 

 

 

TSK YAN ÖDEME KARARNAMESİ NE ALEMDE? 

 

 

 

Son olarak öğreniyoruz ki;  bu günlerde 2017 Yılı Asker Personel Yan Ödeme Kararnamesi açıklanacak. Öğrendiğimiz kadarı ile kararname onay sürecindeymiş. Kararname ile personele ödenecek meblağlar geçtiğimiz yıl olduğu gibi, Ocak ayından itibaren geçerli olacağı ve personele fark ödeneceği yönünde.   Bize gelen bilgilerdeki rakamlar oldukça uçuk rakamlar, bu nedenle  resmi olarak açıklanmadan bir söylemde bulunmak yanlış olur. Yine aldığımız bilgilere  göre, muhtemelen Askeri Personel Yan Ödeme Kararnamesi bu hafta sonuna kadar güncelleneceği yönünde. Bekleyip göreceğiz. 

 

 

Başlangıç dereceleri ile tazminatlar konusu tozlu raflara kaldırılmış durumda ve uzunca bir süre gündeme gelmeyeceğe benziyor.  Sizlere bu konularda müjde veremediğim için üzgünüm ancak, doğrusunu yazmaktan da başka çare yok... 

 

 

 

 

 

ASSUBAY SINIFINI VE  KENDİSİNİ ÇARESİZLİK VE ÇÖZÜMSÜZLÜK İÇİNDE BIRAKAN AHMET KESER?

 

 

 

Evet, Ahmet KESER, Tazminatlardan hiç konuşmuyor, ya da başlangıç dereceleri hiç aklına gelmiyor. Eksik yapılan intibakları bile kendi başarısı olarak görüyor.

 

 

Bakın bu günlerde TSK Yan Ödeme Kararnamesi çıkacak, TEMAD'ın ve KESER'in hiç bilgisi var mı? Yoksa iyi çıkarsa "biz yaptık" diye yine ortalığa mı çıkacaksınız? 

 

 

Son olarak sormak istiyorum; Bu camia Ahmet KESER'e 6 yıl ve trilyonla anılan olağanüstü maddi güç verdi. Bu güce rağmen KESER, 6 yılda yapamadığı neyi 3 yılda yapacak?  

 

 

Artık KESER'in TEMAD'da miadı dolmuştur.  Ekim 2017 ayında yapılacak Genel Kurulda Yeni bir başkan ve yeni bir  ekip ile yola devam edilmelidir. 

 

 

Kıymetli Dostlarım, günü, yeri ve zamanı geldikçe belgeli olarak bazı açıklamaları bu sayfadan okuyacaksınız.  Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak... 

 


Saygılarımla 
Dede Ersel AKSU 

 

 

 

YAZARIMIZI TAKİP ETMEK İÇİN;
 

 

 

FACEBOOK :https://www.facebook.com/dedeersel.aksu.1

 

TWITTER: https://twitter.com/DedeErselAksu


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 30 20 3 7 36 63
2 İstanbul Başakşehir 30 19 5 6 22 62
3 Beşiktaş 29 17 8 4 32 59
4 Fenerbahçe 29 16 9 4 27 57
5 Trabzonspor 30 12 10 8 9 46
6 Demir Grup Sivasspor 30 13 5 12 -5 44
7 Kayserispor 30 12 8 10 -6 44
8 Göztepe 29 12 7 10 -5 43
9 Kasımpaşa 29 11 7 11 0 40
10 Yeni Malatyaspor 29 10 8 11 -4 38
11 Bursaspor 30 10 6 14 -2 36
12 Antalyaspor 29 9 8 12 -13 35
13 Akhisarspor 29 9 7 13 -10 34
14 Aytemiz Alanyaspor 30 9 5 16 -6 32
15 Osmanlıspor FK 30 8 8 14 -6 32
16 Gençlerbirliği 30 7 9 14 -14 30
17 Atiker Konyaspor 29 7 8 14 -5 29
18 Karabükspor 30 3 3 24 -50 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 32 18 9 5 27 63
2 MKE Ankaragücü 32 17 8 7 18 59
3 Ümraniyespor 32 17 7 8 15 58
4 Boluspor 32 17 5 10 22 56
5 Gazisehir Gaziantep FK 32 15 8 9 22 53
6 Altınordu 32 15 7 10 11 52
7 Erzurum BB 32 13 10 9 9 49
8 Vartaş Elazığspor 32 13 8 11 12 47
9 İstanbulspor 32 13 7 12 2 46
10 Balıkesirspor 32 14 7 11 6 46
11 Adanaspor 32 12 7 13 -8 43
12 Giresunspor 32 11 8 13 4 41
13 Adana Demirspor 32 10 7 15 -4 37
14 Eskişehirspor 32 11 7 14 4 37
15 Denizlispor 32 9 8 15 -8 35
16 Samsunspor 32 7 14 11 -13 35
17 Manisaspor 32 7 3 22 -43 15
18 Gaziantepspor 32 2 4 26 -76 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 31 22 5 4 46 71
2 Menemen Belediyespor 31 21 6 4 40 69
3 Afjet Afyonspor 31 19 7 5 27 64
4 Keçiörengücü 31 18 6 7 37 60
5 Sivas Belediyespor 31 17 9 5 25 60
6 Sancaktepe Belediyespor 31 15 10 6 21 55
7 İnegölspor 31 15 7 9 6 52
8 Sarıyer 31 12 5 14 0 41
9 Etimesgut Belediyespor 31 11 8 12 0 41
10 Kastamonuspor 31 12 3 16 2 39
11 Tokatspor 31 10 9 12 -9 39
12 Eyüpspor 31 11 4 16 -8 37
13 Amed Sportif 31 10 7 14 -4 34
14 Bucaspor 31 9 7 15 -11 31
15 Tuzlaspor 31 8 7 16 -12 31
16 Bodrumspor 31 8 7 16 -16 31
17 Kocaeli Birlik Spor 31 4 4 23 -43 13
18 Mersin İdmanyurdu 31 1 1 29 -101 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 31 18 6 7 26 60
2 Sanliurfaspor 31 18 4 9 19 58
3 Altay 31 16 9 6 23 57
4 Sakaryaspor 31 16 9 6 17 57
5 Bandırmaspor 31 16 7 8 16 55
6 Bugsaşspor 31 15 8 8 20 53
7 Hacettepe Spor 31 14 11 6 18 53
8 Konya Anadolu Selçukspor 31 13 9 9 2 48
9 Niğde Belediyespor 31 13 6 12 0 45
10 Kırklarelispor 31 10 8 13 -9 38
11 Pendikspor 31 9 9 13 -10 36
12 Zonguldak Kömürspor 31 9 9 13 -11 36
13 Kahramanmaraşspor 31 8 11 12 -14 35
14 Fatih Karagümrük 31 10 4 17 -14 34
15 Fethiyespor 31 7 11 13 -12 32
16 Nazilli Belediyespor 31 5 8 18 -26 23
17 Karşıyaka 31 6 9 16 -14 21
18 Silivrispor 31 2 10 19 -31 16
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık