26-01-2016 Dede Ersel AKSU

 

Kıymetli  Dostlarım;

 

2012 yılı sonunda,  emekliliğe karar verdiğimde, assubay camiası çok hareketli günler yaşıyorduk.  Emekli olduğumda kendime bir söz vermiştim. Yıllarca yaşadığım haksızlıklara, gördüğüm hukuksuzluklara karşı, içinden çıktığım assubay sınıfı için en az, 2 yıl boyunca mücadele etmeye karar vermiştim.

 

İşte o günlerin hemen öncesinde,  2011 yılı sonunda , 9 yıllık mevcut TEMAD yönetimi gitmiş, yerine oldukça donanımlı meslektaşlarımızdan oluşan ,  iyi bir ekip gelmişti. Sosyal medyanın gücünü o günlerde öğrendik.  Yapılan haksızlıklara karşı, birkaç arkadaşımız "BU KADARINA DA PES DİYEN ASSUBAYLAR" grubunu kurmuş ve grup hızla büyümüştü.  Grubun üye sayısı  ikiyüzbinleri geçmişti.

 

"PES" rüzgarını, fırtına gibi esiyordu.  Bu güçle,  Televizyonlar başta TEMAD olmak üzere,  emekli assubayları programlara davet ediyor, gazeteler yazı dizileri yapıyor,  her şey kartopu gibi büyüyordu.  Biz de o kartopunun içinde bu günlere geldik.

 

Emeklilikte şunu öğrendim; "İnsanın, sevdiği işi yapması kadar güzel bir şey yokmuş".  Ben de yazı yazmaktan,  gazetecilikten, arkadaşlarımı, dostlarımı bilgilendirmekten  ve bu konuda sınıfıma hizmet etmekten büyük keyif alıyorum.  Yapabileceğim bir çok alternatif iş varken, değişik teklifler varken, belki de maddi ve manevi açıdan büyük risk alarak,  "PES24" haber sitesini kurduk.

 

İstedim ki "PES" ateşi sönmesin, kalıcı olsun. Bir çok cafcaflı isim var iken, arkadaşlarımızla tartışarak, değişik isimleri görüşerek  gazetemize "PES24" ismini koyduk.  Gazetemiz tüm ast'ların sesi  olacak.

 

Gazetemizde, güncel olaylar, siyaset, ekonomi, yaşam vb. kategoriler ile birlikte, diğer haberleri de okuyabileceksiniz.  

 

Başlangıç olarak eksikliklerimiz, yanlışlıklarımız elbette olacak, ancak zamanla bunları aşacağız, profesyonelleşeceğiz. Bizler,  her olanda olduğumuz gibi, medya sektöründe de hak ettiğimiz yerlere gelmeliyiz.  

 

Bu gün bir assubay emeklisi, uzman çavuş emeklisi,  neden milletvekili olmasın?  İçimizden neden belediye başkanları çıkmasın? Bu gün assubay kaynaklı bir kişi, devletin tüm sırlarının muhafaza edildiği MİT'in en tepesindeyse, bizler her konuma gelebiliriz. Bizim,  hiç kimseden hiç bir şeyimiz eksik değil.  Yeter ki  cesaretimiz ve çalışma azmimiz olsun.

 

İşte bu azimle, gazetemizi kurduk. Gazetemiz sadece assubaylar için değil, daha ast kademede görev yapan değerli kardeşlerimiz, uzman jandarmalar, uzman erbaşlar, diğer kamu görevlileri ve tüm halkımız için de olacak. Şu an çalışanlarımızın tamamı emekli assubay, ancak yakında diğer meslek gruplarından da arkadaşlarımız içimizde olacak. Görüşmelerimiz sürüyor.  

 

Kıymetli dostlarım;

Emeklilik hayatımda öğrendiğim bir diğer konu da; "çıraklığını yapmadığınız bir konuda, ustalık yapamazsınız". Tabi ustanız da iyi bir öğretici olacak. Bu anlamda bana gazeteciliği öğreten, bıkıp usanmadan yol gösteren,  ustam, HaberArtı'nın Genel Yayın Yönetmeni Sn. Cuma Hikmet'e, sabah nöbetlerinde yol gösteren, değerli gazetecimiz,  Ayfer İklim Bayraktar'a , teknik konular ile sosyal medyada büyük emeği olan Melike Yerli'ye, kültür sanat ve magazin konularında, değerli sanatçımız, müzisyen Onur AKAY'a, ve diğer ismini sayamadığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Gazetenin kuruluşunda emeği geçen, büyük destek veren can yoldaşım, değerli ağabeyim Veysel ÇETİNER'e, büyük mücadele adamı ve aynı zamanda köşe yazarımız, dostum arkadaşım , EMUZDER'in Başkanı Sevgili Esef MERDOĞLU'na da şükranlarımı sunarım. Onların sayesinde güzel bir çıraklık dönemi geçirdim. Usta olamadım ama kalfalığa adım attım sanırım.

 

Bundan sonra, fırsat buldukça, HABERARTI Gazetesi, ÖNCE KÜLTÜR, ve  EMEKLİASSUBAYLAR.ORG  sayfalarındaki köşemde yazmaya devam edeceğim.

 

Hoş geldin "PES24" diyor ve  hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

 

Saygılarımla

Dede Ersel AKSU

***

YAZARIMIZI TAKİP ETMEK İÇİN ;

FACEBOOK :https://www.facebook.com/dedeersel.aksu.1

TWITTER: https://twitter.com/DedeErselAksu

 

 
Dede Ersel AKSU Diğer Yazıları
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Namaz Vakitleri